Dell Pro 16 Laptop, Intel Core Ultra 5 Processor 125U, 8GB RAM, 512GB SSD, Intel UHD Graphics, 16 FHD Inch, Ubuntu
In stock
Only 1 left
SKU
Dell Pro 16
44,599EGP
Dell Pro 16 Laptop, Intel Core Ultra 5 Processor 125U, 8GB RAM, 512GB SSD, Intel UHD Graphics, 16 FHD Inch, Ubuntu
| Product Name | Dell Pro 16 Laptop, Intel Core Ultra 5 Processor 125U, 8GB RAM, 512GB SSD, Intel UHD Graphics, 16 FHD Inch, Ubuntu |
|---|---|
| SKU | Dell Pro 16 |
| Price | 44,599EGP |
| weight | 1.610000 |
| Brand | Dell |
| Processor | Intel Core Ultra 5 Processor 125U |
| Ram | 8GB |
| Ram | 8 GB |
| Storage | 512GB |
| Graphics | Intel UHD Graphics |
| Operating System | Ubuntu |
| Display | 16",FHD |
| Battery | 55 Wh |
| Audio | Stereo speakers with Waves MaxxAudio® Pro, Intelligo, 2 W x 2 = 4 W total |
| Web Cam | 720p at 30 fps HD camera, Dual-array microphones |
| Connectivity | Intel® Wi-Fi 6E AX211, Qualified against Bluetooth Core 5.4 wireless Card |
| Ports/Slots | 1 Global headset port 1 HDMI 2.1 (TMDS) port 1 USB 3.2 Gen 1 (5 Gbps) Type-A port 1 USB 3.2 Gen 1 (5 Gbps) Type-A port with PowerShare 1 USB 3.2 Gen 2 (10 Gbps) Type-C® port with DisplayPort™ Alt mode/Power Delivery 1 Thunderbolt™ 4 (40 Gbps) port with Power Delivery 3.1 & DisplayPort2.1™ Alt Mode/USB Type-C®/USB4/Power Delivery 1 RJ45 Ethernet port, 1GbE 1 power-adapter port 1 Optional Contacted Smart Card Reader (only available on Platinum Silver chassis with Intel® Core™ Ultra 235U and 265U) |
| Guarantee | 1 Year |
Write Your Own Review










































