OPPO A6x 4/64G-Purple
In stock
Only 4 left
SKU
A6x -4/64G -PUR
7,499EGP
OPPO A6x 4/64G-Purple
| Product Name | OPPO A6x 4/64G-Purple |
|---|---|
| SKU | A6x -4/64G -PUR |
| Price | 7,499EGP |
| Brand | Oppo |
| weight | 0.250000 |
| Color | Purple |
| Ram | 4 GB |
| Internal Memory | 64 GB |
| Build | Glass front, plastic frame, plastic back |
| Operating system | Android |
| Display Type | 6.75 inches, IPS LCD, 120Hz, 1125 nits |
| Display Size | 6.75 inches |
| Display Resolution | 720 x 1570 |
| PPI | 256 |
| OS | Android 15 |
| Chipset | Qualcomm SM6225 Snapdragon 685 (6 nm) |
| CPU | Octa-core (4x2.8 GHz Cortex-A73 & 4x1.9 GHz Cortex-A53) |
| GPU | Adreno 610 |
| Battery Size | 6500 mAh |
| Charging | 5W reverse wired |
| Main Camera | 13 MP, f/2.2, (wide), AF, LED flash, HDR, panorama |
| Selfie Camera | 5 MP, f/2.2, (wide) |
| Video (Main Camera) | 1080p@30/60fps |
| Video (Selfie Camera) | 1080p@30fps |
| Sound Port | 3.5 mm |
| Sim | Dual SIM |
| Bluetooth | Bluetooth 5.0 |
| NFC | No |
| Network | 4G |
Write Your Own Review










































