OPPO A6 8/256G-Aurora Gold
In stock
Only 4 left
SKU
17-15-A6 8/256G -GLD
12,999EGP
OPPO A6 8/256G-Aurora Gold
| Product Name | OPPO A6 8/256G-Aurora Gold |
|---|---|
| SKU | 17-15-A6 8/256G -GLD |
| Price | 12,999EGP |
| weight | 0.000000 |
| Color | Gold |
| Ram | 8 GB |
| Internal Memory | 256 GB |
| Card Slot | microSDXC |
| Build | Glass front, plastic frame, plastic back |
| Operating system | Android |
| Display Type | IPS LCD, 120Hz, 1125 nits (peak) |
| Display Size | 6.75 inches |
| Display Resolution | 720 x 1570 pixels, 19.5:9 ratio |
| PPI | (كثافة ~256 بكسل لكل بوصة) |
| OS | Android 15 |
| Chipset | معالج كوالكوم SM6225 سنابدراجون 685 (6 نانومتر) |
| CPU | معالج ثماني النواة (4x2.8 جيجاهرتز Cortex-A73 و 4x1.9 جيجاهرتز Cortex-A53) |
| GPU | Adreno 610 |
| Battery Size | Si/C Li-Ion 7000 mAh |
| Charging | 45W wired, 33W PPS, 13.5W PD, 36% in 30 min, 5W reverse wired |
| USB Type | USB Type-C 2.0 |
| Main Camera | 50 MP, f/1.8, (wide), PDAF, Auxiliary lens, LED flash, HDR, panorama |
| Selfie Camera | 8 MP, f/2.0, (wide), Panorama |
| Video (Main Camera) | 1080p@30fps |
| Video (Selfie Camera) | 1080p@30fps |
| Sound Port | Type-C |
| Sim | Dual SIM |
| Bluetooth | Bluetooth 5.0 |
| NFC | Yes |
| Network | 4G |
Write Your Own Review










































