Dell Latitude 5550, Intel Core Ultra 5 125U, 8GB RAM, 512GB SSD, Intel UHD Graphics, 15.6 FHD Inch
In stock
Only 1 left
SKU
DELL 5550
41,757EGP
Dell Latitude 5550, Intel Core Ultra 5 125U, 8GB RAM, 512GB SSD, Intel UHD Graphics, 15.6 FHD Inch
| Product Name | Dell Latitude 5550, Intel Core Ultra 5 125U, 8GB RAM, 512GB SSD, Intel UHD Graphics, 15.6 FHD Inch |
|---|---|
| SKU | DELL 5550 |
| Price | 41,757EGP |
| weight | 1.610000 |
| Brand | Dell |
| Processor | Intel Core Ultra 5 125U |
| Ram | 8GB |
| Ram | 8 GB |
| Storage | 512GB |
| Graphics | Intel UHD Graphics |
| Operating System | Windows 11 |
| Display | 15.6 inches |
| Display | 15.6 FHD |
| Battery | 54WH |
| Audio | Stereo speakers with Realtek Waves MaxxAudio® 13.0, 2W x 2 = 4W total |
| Web Cam | 1080p at 30 fps, FHD RGB camera, Dual-array microphones |
| Connectivity | Intel® Wi-Fi 6E AX211, 2x2, MIMO, 802.11ax, Bluetooth® 5.3 wireless card |
| Ports/Slots | Ports 2 Thunderbolt™ 4 (40 Gbps) with DisplayPort™ Alt Mode/USB Type-C/USB4/Power Delivery 1 USB 3.2 Gen 1 port with PowerShare 1 USB 3.2 Gen 1 port 1 HDMI 2.1 port 1 universal audio port 1 RJ45 Ethernet port |
| Guarantee | 1 Year |
Write Your Own Review










































