OPPO A6x 4/128G
In stock
SKU
OPPO A6x 4/128G
As low as 8,499EGP
Ram: 4GB | Storage: 128GB | ||
Chipset: Qualcomm SM6225 Snapdragon 685 (6 nm) | Display: 6.75 inches | ||
Main Camera: 13MP (Wide) | Selfie Camera: 5MP (Wide) | ||
Battery: 6500 mAh | Network: 4G |
| Product Name | OPPO A6x 4/128G |
|---|---|
| SKU | OPPO A6x 4/128G |
| weight | 0.250000 |
| Model | OPPO A6x 4/128G |
| Ram | 4 GB |
| Internal Memory | 128 GB |
| Card Slot | microSDXC |
| Build | Glass front, plastic frame, plastic back |
| Operating system | Android |
| Display Type | IPS LCD, 120Hz, 1125 nits (peak) |
| Display Size | 6.75 inches |
| Display Resolution | 720 x 1570 pixels |
| PPI | 256 |
| Chipset | Qualcomm SM6225 Snapdragon 685 (6 nm) |
| CPU | Octa-core (4x2.8 GHz Cortex-A73 & 4x1.9 GHz Cortex-A53) |
| GPU | Adreno 610 |
| Battery Size | 6500 mAh |
| Charging | Wired 5W |
| USB Type | USB Type-C 2.0 |
| Main Camera | 13 MP, f/2.2, (wide) |
| Selfie Camera | 5 MP, f/2.2, (wide) |
| Video (Main Camera) | 1080p@30/60fps |
| Video (Selfie Camera) | 1080p@30/60fps |
| Sound Port | 3.5 mm |
| Bluetooth | Bluetooth 5.0 |
| Finger Print | Yes |
| Proximity | Yes |
| Accelerometer | Yes |
| Compass | Yes |
| Dimensions | 166.6 x 78.5 x 8.6 mm |
| Guarantee | 1 Year |
Write Your Own Review










































