ViVO Y31d 8/256G-Grey
In stock
SKU
ViVO Y31d 8/256G-Grey
12,990EGP
ViVO Y31d 8/256G-Grey
| Product Name | ViVO Y31d 8/256G-Grey |
|---|---|
| SKU | ViVO Y31d 8/256G-Grey |
| Price | 12,990EGP |
| Brand | Vivo |
| weight | 0.000000 |
| Model | ViVO Y31d 8/256G |
| Color | Grey |
| Ram | 8 GB |
| Internal Memory | 256 GB |
| Card Slot | No |
| Build | Glass front, plastic frame, plastic back |
| Operating system | Android |
| Display Type | IPS LCD, 120Hz, 1250 nits (HBM) |
| Display Size | 6.75 inches |
| Display Resolution | 720 x 1570 pixels, 19.5:9 ratio |
| PPI | 256 |
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 6s 4G Gen 2 (ثماني النواة) |
| CPU | Octa-core (4x2.9 GHz Cortex-A73 & 4x1.9 GHz Cortex-A53) |
| GPU | Adreno |
| Battery Size | 7200 mAh |
| Charging | 44W wired, |
| USB Type | USB Type-C 2.0 |
| Main Camera | 50 MP, f/2.0, 21mm (wide) |
| Selfie Camera | 8 MP, f/2.1, (wide) |
| Video (Main Camera) | 1080p@30fps |
| Video (Selfie Camera) | 1080p@30fps |
| Sound Port | 3.5 mm |
| Sim | Dual SIM |
| Bluetooth | Bluetooth 5.1 |
| NFC | No |
| Network | يدعم حتى الجيل الرابع (4G LTE) |
| Radio | No |
| Finger Print | Yes |
| Gyro | Yes |
| Proximity | Yes |
| Accelerometer | Yes |
| Compass | Yes |
| Dimensions | 166.6 x 78.4 x 8.4 mm |
| Guarantee | 1 Year |
Write Your Own Review











































